Wednesday, October 28, 2009

PRVA FUTSAL LIGA - Peto kolo: Koska Delfin - Leteći Holanđanin 2:5

Fudbaleri Letećeg Holanđanina su savladali Kosku Delfina u Šapcu, u poslednjoj utakmici petog kola Prve futsal lige rezultatom 5:2.
Posle nekoliko prilika na obe strane, usledila je akcija iz auta kada je Kovač asistirao Alargiću za 1:0 za Vrbašane. Na 2:0 je povisio Maćiženski posle još jedne akcije iz prekida. Isti igrač je izveo majstoriju kod trećeg pogotka, kada je povukao loptu od sredine terena i sjajnim udarcem sa 11, 12 metara pogodio desne rašlje.
Šapčani su iskoristili neopreznost odbrane gostiju i smanjili početkom drugog poluvremena na 3:1. Posle nekoliko pokušaja fudbalera Koske Delfina usledio je kontranapad Vrbašana koji je uspešno završio kapiten Mićunović za 4:1. Ubrzo je smanjio Neckov posle kornera, a konačan rezultat je postavio Zečević, posle kontranapada "tri na jedan" i povratne lopte Ačanskog. U poslednjem minutu je golman Nikitović odbranio penal.