Thursday, August 28, 2008

ALFATEH KUP: Srbija - Libija 2:2

Reprezentacija Srbije je zauzela drugo mesto na sedmodnevnom „Alfateh kupu“ koji je održan u libijskom gradu Bengaziju. U poslednjoj utakmici na turniru koja je, posle insistiranja organizatora, umesto u utorak, odigrana kasnije – u sredu, „orlovi“ su remizirali sa Libijom, učesnikom predstojećeg Svetskog prvenstva u Brazilu – 2:2. Željko Borojević je postigao po pogodak u prvom i u drugom poluvremenu, ali je domaćin uspeo da golovima u nastavku susreta stigne prednost našeg nacionalnog tima.

ALFATEH KUP

Rezultati: Rumunija – Srbija 6:5 (Šošo 2, Borojević, Pavićević i Tomin), Libija – Srbija 7:1 (Pavićević), Rumunija – Libija 5:5, Srbija – Rumunija 5:3 (Rajčević 2, Šošo, Pavićević i autogol Šoca), Libija – Rumunija 6:3, Srbija – Libija 2:2 (Borojević 2).

1. Libija 4 2 2 0 20:11 8
2. Srbija 4 1 1 2 13:18 4

3. Rumunija 4 1 1 2 17:21 4