Tuesday, October 7, 2008

PRVA FUTSAL LIGA - 2. kolo: Rušče - SAS 4:5 pred 2000 gledalaca u Vranju

Fudbaleri SAS – a su posle velike borbe pobedili ekipu Rušča rezultatom 5:4.
U Vranju je bilo prisutno preko dve hiljade navijača koji su svih 40 minuta bodrili domaćina i na poluvremenu se radovali visokom vođstvu – 4:0.Nastavak je pripao gostima, a poslednji gol su Zrenjaninci postigli preko Davora Stankovića pola minuta pred kraj susreta. Veliki doprinos pobedi je dao i Aleksandar Kalaba koji je nekoliko minuta pre kraja utakmice, pri rezultatu 4:4, odbranio kazneni udarac sa 10 metara.

Aleksandar Tomin (SAS)

Na ovom meču u ekipi iz Zrenjanina nije bilo povređenog Slavena Novoselca zbog povrede i kapitena Srđana Velimirova zbog privatnih obaveza.
U narednom, trećem kolu Zrenjaninci će dočekati Marbo Intermeco.
- Teško je komentarisati ovakvu utakmicu. Nadoknadili smo četiri gola prednosti, što je u futsalu u domenu senzacije. Pokazali smo da je naša ekipa i psihički veoma stabilna i siguran sam da smo ovom pobedom istakli najozbiljniju kandidaturu za šampionsku titulu – rekao je Slobodan Matijević.

RUŠČE – SAS 4:5

Strelci: 1:0 Stojanović u 10, 2:0 Matijević (autogol) u 12, 3:0 S. Mitić u 13, 4:0 Tasić u 17, 4:1 Tomin u 26, 4:2 Tomin u 30, 4:3 Janjić u 34, 4:4 Rajčević (10 metara) u 38, 4:5 Stanković u 40. minutu. Dvorana u Vranju. Gledalaca: 2000. Sudije: Sreten Vasić i Aleksandar Komadinić (obojica iz Niša). Žuti karton: Tasić (Rušče). Nagomilavanje prekršaja: Rušče 10 (4+6), SAS 9 (3+6).
RUŠČE: Ristić, Jović, Tasić, M. Mitić, Stojanović, Tričković, Đorđević, S. Mitić i Stanimirović.

SAS: Husar, Kalaba, Vladimir Matijević, Janjić, Vukoje, Blažić, Slobodan Matijević, Tomin, Stanković i Rajčević.