Thursday, September 4, 2008

FUTSAL KUP - GRUPA 2 - 1. KOLO: Bod za Ekonomac na evropskom debiju

Šampion Srbije je debitovao remijem u takmičarskim utakmicama pod okriljem UEFA. U prvom kolu turnira Grupe 2 kvalifikacija za Ligu šampiona, u duelu Ekonomca i domaćina - Glivica nije bilo pobednika - 4:4 (2:2). Kragujevčani su propustili priliku da trijumfuju, imajući u vidu da su sredinom drugog poluvremena imali i dva gola prednosti (4:2). U petak od 20 časova "studentima" će rival biti Luparense, šampion Italije. Dve najbolje ekipe plasiraće se u Ligu šampiona.

GLIVICE – EKONOMAC 4:4

Strelci: 1:0 Vjevjora u 5, 1:1 Marković u 7, 1:2 Kocić u 12, 2:2 Korčinski u 19, 2:3 Milićević u 23, 2:4 Mirga (autogol) u 25, 3:4 Korčinski u 29. i 4:4 Korčinski u 35. minutu. Dvorana: Sosnica. Sudije: Žoze Pedro Gomeš F. Parati Silva (Portugal) i Jan Kresta (Češka). Žuti kartoni: Vjevjora (Glivice), Marković (Ekonomac).
GLIVICE: Navrat, Mirga, Korčinski, Maksim, Franc, Krajevski, Vjevjora, Pavlak, Stasjak, Devucki, Cinjarovski, Vojtas.

EKONOMAC: Stojanović, Cvetanović, Marinković, Vitorović, Stanojević, Milićević, Leveski, Eterović, Marković, Kocić, Bojović, Rnić

REZULTATI I RASPORED

4. septembar
Luparense (Italija) - Nikars Riga (Letonija) 8:0 (4:0)
Glivice (Poljska) - Ekonomac Kragujevac 4:4 (2:2)

5. septembar
18.00 Ekonomac Kragujevac - Luparense
20.00 Glivice - Nikars Riga

7. septembar
18.00 Nikars Riga - Ekonomac Kragujevac
20.00 Luparense - Glivice

Novosti o boravku Ekonomca u Poljskoj možete pogledati na zvaničnim internet stranicama ovog kluba www.ekonomac.com, kao i domaćina www.panova.gliwice.pl.

Raspored i rezultate svih grupa možete da pogledate ovde i ovde.